نشست خبری مدیر رایو محرم با اصحاب رسانه

مسعود كاویانی به تبیین اهداف رادیو محرم با شعار حسینیه ای به وسعت دلها پرداخت.

1399/05/30
|
08:27

به گزارش روابط عمومی رادیو معارف؛‌ طی نشستی مدیر رادیو معارف با خبرنگاران از آغاز به كار رادیو محرم با شعار" حسینیه ای به وسعت دلها" در روز پنجشنبه 30 مرداد 99 با پیام مرجع معظم تقلید حضرت آیت الله مكارم شیرازی و سخنرانی آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه خبر داد.
مسعودكاویانی در این نشست ضمن خوش آمد گویی به اصحاب رسانه خاطر نشان كرد: این رادیو برای سال چهارم است كه در ایام محرم مهمان مخاطبان سراسر كشور خواهد و اولین مساله در آن بحث ارائه الگوی صحیح عزاداری خواهد بود.
مدیر رادیو معارف در ادامه خاطر نشان كرد: با توجه به شرایط كرونایی و رعایت مسائل بهداشتی سعی ما بر این است با نواهای رادیو محرم هر خانه را به یك حسینیه تبدیل كنیم، رادیو محرم باید به نیاز سراسری مخاطبان پاسخ دهد و مختص قوم یا شهری نیست این رادیو بر اساس نیاز عمومی تأسیس شده است و دغدغه مردم را پوشش می دهد.
مسعود كاویانی در ادامه تنوع مداحی و عزاداریهای قومی در بخشهای مختلف كشور را جزء بخش های اصلی دانست و گفت: رادیو محرم درصدد است ارتباط با هیأت‌های مختلف را حفظ كرده و به پالایش بهترین مداحی‌ها و پخش آن بپردازد .
پخش مداحی‌های متنوع از مادحان مختلف از اصولی است كه سعی شده امسال به آن بیشتر توجه شود تا مخاطب بهره بیشتر ی از این رادیو ببرد.
مدیر رادیو معارف همچنین گفت: از مباحث دیگر كه رادیو محرم بر آن تأكید دارد همان شور و شعور حسینی است كه رادیو محرم با آماده كردن بسته های كوچك سخنرانی به عمق بخشی و معرفت بخشی پیامهای عاشورا می‌پردازد .
وی خاطرنشان كرد: تعامل با مخاطب از جمله كارهایی است كه تأكید ویژه بر آن شده تا مخاطب به نیاز اصلی خود برسد و این كار از طریق فضای مجازی صورت می گیرد كه امكان تعامل بهتر برای مخاطب و درخواست مداحی های مختلف را فراهم می كند . وی همچنین به پویش های مختلف در این رادیو اشاره كرد و گفت "نذر صلوات" و "لبیك یا حسین" از جمله پویشهای رادیو محرم خواهد بود كه در طول محرم ادامه دارد.
مسعود كاویانی مدیر رادیو محرم، معرفی كتابهای مرتبط با محرم و آشنایی مخاطبان با آنان را از جمله فعالیتهای رادیو محرم دانست وی از طرح افتخار خدمت در این رادیو خبر داد و گفت مخاطبان می توانند با ارسال عكس از مراسم و یا حسینیه های برپا شده در منازل خود انعكاس دهنده مجالس خود در سوگ شهادت سید و سالار شهیدان باشند.
همچنین در این نشست حمید اشتری دبیر كارگروه رادیو محرم به بیان آمار شنوندگان در سال گذشته پرداخت و از برتری رادیو محرم به عنوان پرشنونده ترین رادیو در سال های قبل خبر داد.

دسترسی سریع