ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

از ساعت به مدت

مسعود کاویانی به تبیین اهداف رادیو محرم با شعار حسینیه ای به وسعت دلها پرداخت.

به گزارش روابط عمومی رادیو معارف؛‌ طی نشستی مدیر رادیو معارف با خبرنگاران از آغاز به کار رادیو محرم با شعار" حسینیه ای به وسعت دلها" در روز پنجشنبه 30 مرداد 99 با پیام مرجع معظم تقلید حضرت آیت الله مکارم شیرازی و سخنرانی آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه خبر داد.
مسعودکاویانی در این نشست ضمن خوش آمد گویی به اصحاب رسانه خاطر نشان کرد: این رادیو برای سال چهارم است که در ایام محرم مهمان مخاطبان سراسر کشور خواهد و اولین مساله در آن بحث ارائه الگوی صحیح عزاداری خواهد بود.
مدیر رادیو معارف در ادامه خاطر نشان کرد: با توجه به شرایط کرونایی و رعایت مسائل بهداشتی سعی ما بر این است با نواهای رادیو محرم هر خانه را به یک حسینیه تبدیل کنیم، رادیو محرم باید به نیاز سراسری مخاطبان پاسخ دهد و مختص قوم یا شهری نیست این رادیو بر اساس نیاز عمومی تأسیس شده است و دغدغه مردم را پوشش می دهد.
مسعود کاویانی در ادامه تنوع مداحی و عزاداریهای قومی در بخشهای مختلف کشور را جزء بخش های اصلی دانست و گفت: رادیو محرم درصدد است ارتباط با هیأت‌های مختلف را حفظ کرده و به پالایش بهترین مداحی‌ها و پخش آن بپردازد .
پخش مداحی‌های متنوع از مادحان مختلف از اصولی است که سعی شده امسال به آن بیشتر توجه شود تا مخاطب بهره بیشتر ی از این رادیو ببرد.
مدیر رادیو معارف همچنین گفت: از مباحث دیگر که رادیو محرم بر آن تأکید دارد همان شور و شعور حسینی است که رادیو محرم با آماده کردن بسته های کوچک سخنرانی به عمق بخشی و معرفت بخشی پیامهای عاشورا می‌پردازد .
وی خاطرنشان کرد: تعامل با مخاطب از جمله کارهایی است که تأکید ویژه بر آن شده تا مخاطب به نیاز اصلی خود برسد و این کار از طریق فضای مجازی صورت می گیرد که امکان تعامل بهتر برای مخاطب و درخواست مداحی های مختلف را فراهم می کند . وی همچنین به پویش های مختلف در این رادیو اشاره کرد و گفت "نذر صلوات" و "لبیک یا حسین" از جمله پویشهای رادیو محرم خواهد بود که در طول محرم ادامه دارد.
مسعود کاویانی مدیر رادیو محرم، معرفی کتابهای مرتبط با محرم و آشنایی مخاطبان با آنان را از جمله فعالیتهای رادیو محرم دانست وی از طرح افتخار خدمت در این رادیو خبر داد و گفت مخاطبان می توانند با ارسال عکس از مراسم و یا حسینیه های برپا شده در منازل خود انعکاس دهنده مجالس خود در سوگ شهادت سید و سالار شهیدان باشند.
همچنین در این نشست حمید اشتری دبیر کارگروه رادیو محرم به بیان آمار شنوندگان در سال گذشته پرداخت و از برتری رادیو محرم به عنوان پرشنونده ترین رادیو در سال های قبل خبر داد.

مرتبط با این خبر

  • تجلیل رئیس رسانه ملی از رادیو محرم

  • آشنایی به آیین‌های عزاداری اقوام مختلف ایران در رادیو محرم

  • حضور عوامل و خادمان رادیو محرم در سامانه 162

  • "اشک خورشید" ویژه برنامه زنده رادیو محرم در تاسوعا و عاشورای حسینی

  • تشکر رهبر معظم انقلاب از رعایت اصول بهداشتی در مراسم عزاداری‌ها

  • اطلاعیه دفتر رهبر معظم انقلاب درباره مراسم عزاداری امسال در حسینیه امام خمینی (ره)

  • آیین افتتاح رادیو محرم با بیانیه‌ی آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی

  • آغاز به کار رادیو محرم با شعار "حسینیه‌ای به وسعت دل‌ها"

  • بیان احکام عزاداری در رادیو محرم

  • محرم و ملل ،‌نگاهی بر آیین و رسوم عزاداری در کشورهای مختلف