آیین افتتاح رادیو محرم با بیانیه‌ی آیت‌الله العظمی مكارم شیرازی

رادیو محرم با بیانیه مرجع تقلید شیعیان جهان حضرت آیت الله العظمی مكارم شیرازی آغاز به كار كرد.

1399/05/30
|
20:22

به گزارش روابط عمومی رادیو محرم؛‌ ‌رادیو محرم با بیانیه آیت‌ الله‌ العظمی مكارم شیرازی مرجع تقلید شیعیان، آغاز به كار كرد.
متن كامل بیانیه به شرح ذیل می باشد:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحیمِ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ وَ صَلَّی اللَّهُ عَلَی سَیِّدِنا مُحَمَّد و آلِهِ الطَّاهِرِینَ
با توجه به آمدن محرم و وظایفی كه ما در مقابلش داریم لازم است چند نكته خدمت همه عزیزان عرض كنم. اولا محرم یكی از سرمایه های مهم جهان تشیع بلكه جهان اسلام است. مراسمی كه در محرم انجام می شود واقعاً اسلام را زنده نگه می¬دارد و اگر این مراسم نبود شاید آثار زیادی از شیعه هم نبود. بنابراین این سرمایه مهم یعنی مراسم محرم و خود محرم را باید حفظ كرد. و این سرمایه نه تنها از دست نرود بلكه مثل اربعین كه سال به سال افزایش پیدا می كند این سرمایه افزایش هم پیدا كند. و الان همه همین طور است. سال به سال محرم و مراسم محرم گسترده تر می شود.
نكته دیگری كه می خواستم عرض كنم این است كه همه عزیزان شنونده به عنوان یك وظیفه شرعی تقویت این مراسم را وظیفه خودشان بدانند. درست است شرایط، شرایط كرونا است و محدودیت¬ها زیادی است ولی در عین حال با رعایت محدودیتها باید مسئله محرم زنده بماند. من به مسئولین عرض كردم شما بخواهید جلوی مراسم محرم را بگیرید امكان ندارد. بعضی ها بدون برنامه وارد میدان می شوند، برنامه هایی اجرا می شود كه ممكن است ضرر داشته باشد، بنابراین ما باید راه را باز كنیم و به مردم اجازه بدهیم مراسم محرم را با رعایت پروتكل¬ها و شرایط خاص انجام بدهند. ولی موكداً از مردم می¬خواهیم این شرایط رعایت بشود. نگویند حالا در این مجلس رعایت نشد چی می شود؟ خدای نكرده اگر به واسطه رعایت نكردن این مراسم مشكلاتی پیش بیاید، بیماری و فوتی ها پیش بیاید اینها درست نیست. این كه شنیده شد بعضی ها می گویند ما این مراسم را انجام می دهیم بگذارید عده ای هم در این وسط از این دنیا بروند، آنها هم شهید هستند. سابقا در راه حفظ كربلا و محرم و عاشورا ما شهیدانی زیادی دادیم. اینها اشتباه می كنند. آن زمان می خواستند جلوی محرم را بگیرند و خاموش كنند، شهیدان دادیم و زنده نگه داشتیم و همچنین مسئله كربلا و آن چه كه مربوط به كربلاست. ولی این زمان وقتی ما می توانیم با استفاده از طرقی هم مراسم را انجام بدهیم و هم ضایعات و تلفاتی نداشته باشیم ما باید به سراغ این معنا برویم. و اگر بدون توجه سبب ضایعاتی بشویم مسئول خواهیم بود. مسئولیت داریم. به هر حال من امیدوارم، شما عزیزان با استفاده از این رادیو محرم برنامه¬ها¬یتان را تنظیم كنید و به صورت باشكوه محرم ولو محدود برگزار بشود و این سرمایه عظیم همچنان محفوظ بماند. از تمام كسانی كه این رادیو محرم را تشكیل دادند و اداره می كنند من تشكر می كنم.
والسلام علیكم و رحمه و بركاته

دسترسی سریع